W lasach Ameryki Środkowej rośnie maranta trzcinowa, z której wytwarza się cenne produkty. Jej właściwości zostały docenione przez ludność europejską, dlatego coraz więcej osób włącza ją do swojej diety. W ofercie naszego sklepu internetowego umieściliśmy produkty wysokiej jakości pozyskiwane wyłącznie z najlepszych odmian tej rośliny.

Wszystkie artykuły dostępne w kategorii są w pełni ekologiczne. Wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a jednocześnie są bezpieczne dla środowiska.

Mąka z maranty trzcinowej — co warto o niej wiedzieć?

Najpopularniejszym sposobem na spożywanie opisywanej byliny jest mąka z maranty trzcinowej. Naturalny wyrób jest produkowany z kłączy rośliny. Co ważne, jest ona pozbawiona glutenu. Z tego względu poleca się ją chorym na celiakię. Sięgają po nią również weganie. Wykazuje właściwości wiążące, dlatego jest stosowana jako zamiennik jajek. Może być kwalifikowana jako superfoods, czyli pożywienie bogate w niezbędne składniki odżywcze.

Jakie właściwości wykazuje maranta trzcinowa?

Czym charakteryzuje się naturalna maranta? Mąka wytwarzana z niej jest znana ze swojego rozbudowanego składu. Znajdują się w niej liczne witaminy i minerały, które uzupełniają dietę. Po produkt mogą zatem sięgnąć osoby poszukujące sposobu na zbilansowanie swojego jadłospisu.

Dostępne w naszym sklepie mąki z maranty trzcinowej mogą również usprawniać funkcjonowanie układu trawiennego. Wykazują właściwości redukujące objawy niestrawności, takie jak np. nudności, wymioty czy wzdęcia. Warto pamiętać, że wyroby te są znane z hamowania biegunek. Spożycie zbyt dużej ilości produktu może zatem doprowadzić do zaparcia.

Do czego stosować mąkę z maranty trzcinowej?

W naszym sklepie internetowym przygotowaliśmy mąkę z maranty trzcinowej, którą można wykorzystać w licznych potrawach. Świetnie sprawdza się jako zamiennik skrobi kukurydzianej czy też ziemniaczanej. Można stosować ją podczas pieczenia ciast — wypełni ich wnętrze i nada im puszystości. Co więcej, jej właściwości wiążące sprawiają, że jest ona doskonałym dodatkiem do zup i sosów. Zagęszcza konsystencję, jednocześnie nie zmieniając smaku posiłku.

Poznaj pełną ofertę naszego sklepu internetowego i wybierz naturalne, ekologiczne produkty. Zapraszamy do składania zamówień!

Nie znaleziono produktów, których szukasz.